‘Sokakları yakmak kabul edilemez’

Ayşegül Kahvecioğlu – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’daki Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

– YERELDEKİ BAŞARI İKTİDAR KAPISINI AÇTI: AK Parti’nin hikâyesi, yerelden genele ilerleyen bir başarı hikâyesidir. 30 sene önce millete hizmet yolculuğumuza belediyelerden başladık. Şunu unutmayınız: 2002’de bize iktidar kapısını açan da, 22 yıl boyunca iktidarda tutan da yerel yönetimlerdeki başarılarımız, gayretlerimizdir.

– POPÜLİZM DALGASINA ENGEL OLAMADIK: Son seçimlerde muhalefet tamamen ucuz popülizme dayanan bir kampanya yürüttü. Hayat pahalılığının yükü altında ezilen insanlarımızın popülizm dalgasına kapılmasına maalesef engel olamadık. Bir önceki yerel seçimlere kıyasla oy oranları ve belediye sayısından ortaya çıkan negatif sapmayı elbette gözardı etmiyoruz. Milletimizin iradesini sorgulamadan, seçmenin verdiği mesajların ışığında çok boyutlu olarak muhasebemizi yaptık ve yapıyoruz. Hatayı da kusuru da kendimizde arıyoruz.

– ROMA TURUYLA DİYET BORCUNU ÖDEDİLER: Seçimler bitince muhalefetin vaat yağmurunun da sonuna gelindi. Verilen sözlerin tamamı unutuldu. Düne kadar seçim kazanmak için hesapsızca atıp tutanlar bakıyorsunuz bugün ekmekten suya her şeye zam yapıyorlar. Şahsi reklam ajansı olarak kullandıkları bazı medya mensuplarına Roma turuyla diyet borçlarını ödemekte hiçbir kusur etmiyorlar.

– KAYSERİ’DEKİ OLAYLAR: Birilerinin kendi beceriksizliğinin faturasını sığınmacılara kesme kurnazlığına da göz yumulmamalıdır. Toplumda yabancı düşmanlığını ve sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz. Kayseri’de küçük bir grubun yol açtığı müessif olayların sebeplerinden biri muhalefetin zehirli söylemleridir. Kim olursa olsun insanların evlerini, akrabalarını yakmak, vandallık yapmak, sokakları ateşe vermek kabul edilemez. Siyasi kazanım uğruna nefret siyasetine tevessül edilmesini acizlik olarak görüyoruz. Ayrımcılık, ötekileştirme, nefret diliyle insanları düşmanlaştırma AK Parti siyasetinde kendisine yer bulmamıştır asla ve asla yer bulmayacaktır.

‘Kayırmacılığın kitabını yazıyorlar’

CHP BELEDİYELERİNE TEPKİ: Nepotizmin ne demek olduğunu üç ay içinde uygulamalı olarak milletimize gösterdiler. Eş, dost, akraba, tanıdık çiftliğine çevirdikleri belediyelerde kayırmacılığın adeta kitabını yazıyorlar.

Muhalefet belediyelerinde 31 Mart’a kadar devam eden vaat yağmurunun yerini 1 Nisan sabahından itibaren zam yağmuru, işçi kıyımı, baskı, tehdit, yıldırma aldı.

‘Başıboş köpek sorununu çözeceğiz’

YEREL YÖNETİMLERLE ÇÖZÜM: Milletimizi bizar eden başıboş köpek sorunu olmak üzere şu an ülkemizin gündeminde olan meseleleri de bu anlayışla kati bir çözüme kavuşturacağız. Son rötuşlarını yaptığımız bu düzenlemenin yasalaşmasıyla birlikte yerel yönetimlere büyük sorumluluklar düşecektir.

Memur ve emeklinin gözü Kabine’de

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bir araya geliyor. Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı, 3 Temmuz’da haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla belli olacak. Milyonlarca memur ve emeklinin gözü ise, enflasyon verilerinin açıklanmasının öncesinde yapılacak Kabine toplantısına çevrilmiş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir