Ayşe Ateş, Özgür Özel’le görüştü: ‘İfademi iddianameye eklememişler’

Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin iddianamenin tamamlanmasının ardından Ayşe Ateş, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü.

Ateş, Özgür Özel’le görüşmesiyle ilgili, “Hukuki, siyasi, sosyal, manevi anlamda arkamızda olduğunu, destek vereceğini ifade etti” diye konuştu.

‘İFADEM İDDİANAMEDE YOK’

Görüşmenin ardından basın mensuplarına konuşan Ayşe Ateş, “siyasi isimler” sorusuyla ilgili, “İfademde de vardı isimler, ifadem iddianamede yok. İçi boş, uç uca eklenmiş basit cinayet, alacak verecek kavgası gibi bize servis edilen iddianame. Var olanları eklememişler koymamışlar. Mücadeleye vermeye devam edeceğim, gücümün yettiği kadar. Kimsenin yanına da kalmaz. İsimleri daha sonra açıklayacağım. Gizlilik kararı kalkınca ifademi paylaşacağım orada görürsünüz” dedi.

‘ERDOĞAN’DAN CEVAP BEKLİYORUM’

“Sabırla bekledik, devletini seven insanlarız” diyen Ateş, “Her şey ortadaydı, ülke iç karışıklığa gidebilirdi. Ben bunun önüne geçmek için, acımı kenara bırakarak büyük bir mücadele de verdim aynı zamanda. Özverimin, mücadelemin karşılığı bu olmamalıydı. Hiçbir şekilde karşılığını alamadım. Cinayetin failleri eninde sonunda hesap verecek, yargılanacak. Yargılanması için, yanımızdaki siyasetçilerle yol yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ateş, Erdoğan’la görüşme talebiyle ilgili soruya ise, “Seslendim, cevap bekliyorum hala. Zaman var dediler, net bir şey yok” yanıtını verdi.

AYŞE ATEŞ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sinan Ateş cinayetine ilişkin soruşturmayı 2 yıl 4 ay sonra 29 Nisan’da tamamlamıştı. İddianamede 22 kişiye ‘tasarlayarak öldürme’ suçu yöneltilmişti. Ayşe Ateş, hazırlanan iddianameye tepki göstermişti.

Ateş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İddianame burada. Peki, azmettiriciler nerede? Böyle bir suikasti birkaç çapulcunun tasarlayıp planladığına inanmamızı gerçekten bekliyor musunuz? Sırf bu iddianameyi hazırlamak için kamuoyunu neden bir buçuk yıl beklettiniz?” ifadelerini kullanmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir