ABD Mahkemesinden Eylem Tok ve Oğlu Hakkında Kritik Karar!

1 Mart tarihinde Timur Cihantimur’un ehliyetsiz olarak kullandığı otomobil ile bir grup insana çarpması ve Oğuz Murat Aci’nin ölümüne neden olmasının ardından Timur ve annesi Eylem Tok, önce Mısır’a sonrasında ise ABD’ye kaçmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda ABD’de yakalanan ve tutuklu olarak yargılanmaya devam eden ikili hakkında kritik bir gelişme yaşandı. Anne Eylem Tok’un bu akşam yapılan duruşmasında mahkeme, Tok’un olay sonrası kaza yerine giderek yaralılara ait eşyaları sakladığını ve suç delillerini yok ettiğini tespit etti.

Mahkeme, Tok için ‘yağma’ suçunun kabul edildiğini aktarırken, Timur ve Tok’un yargılanmasına devam edileceği belirtildi.

Ne Olmuştu?

Eyüpsultan’da 1 Mart’ta seyir halindeki 3 ATV aracından biri arızalanmış, yol kenarına çekilen arızalı araç tamir edilmeye çalışılırken aynı yönde ilerleyen iki araçtan birisi buradaki 3 ATV’ye çarpmış, yaralanan 5 kişiden Oğuz Murat Acı hayatını kaybetmişti.

Kazaya neden olan 17 yaşındaki sürücü T.C. olay yerine gelen annesi Eylem Tok’un aracıyla buradan uzaklaşıp annesiyle önce Mısır’a, ardından da ABD’ye gittikleri tespit edilmişti. Şüphelilerin iadesi için geçici tutuklama talep evrakı, Adalet Bakanlığınca ABD yetkili makamlarına iletilmişti. Bir süredir aranan 2 isim, 14 Haziran’da Boston’da yakalanarak tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir